Мастерская художника Михайла Дейнеги ( Ивано-Франковск )
Просмотров: 1181 (1549)
         Михайло Дейнега — 1951 р. н., художник, викладач, директор художнього музею з 2003 р., є тим, хто продовжує давні традиції українського малярства, трансформуючи його в сучасну модернову Підкарпатську школу.
         Навчався у Косівському училищі прикладного мистецтва, 1976 - 1981 рр. у Львівському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва за спеціальністю «Художнє ткацтво», 2004 р. – слухач державної Академії керівних кадрів культури і мистецтв. Член Національної Спілки художників України, лауреат премії ім. Я. Лукавецького.

1983-1985 - директор Івано-Франківського художнього комбінату.
1982 – 2006 - викладач кафедри дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.
З 2003p. – до тепер – директор Музею мистецтв Прикарпаття та його філій (музей-садиба М. Угрина-Безгрішного та музей-церква Св. Духа в м. Рогатинi).

         Творчий шлях художника Михайла Дейнеги є символом трансформацій мистецтва загалом. У його картинах сплітаються колірні феєрії фовізму, експресії періоду сецесії, надсучасні підходи до класичного олійного живопису, нетипові екстравагантні композиції та відчуття космічного сприйняття світу.
         Можливо, саме тому його картинам притаманні вібрація тла і яскраві колірні співвідношення, що рухаються в просторі й часі. У простих буденних об’єктах мистець вміє побачити цілий всесвіт з його динамізмом та проявом чогось вищого за матерію.
         Його проникливість зосереджена на емоційному смакуванні оголеного кольору та екстазійної ритміки форми, що нагадує надчутливу поезію, в якій кожен наступний рядок викликає нову реакцію, а тематика робіт засвідчує духовну зрілість і вільний політ у сфері нових, - не пошуків, а знахідок.
         Роботи знаходяться у приватних колекціях: Європи, Америки та Австралії.

e-mail: mdejnega@mail.ru
моб: 067 342 18 83
Зима в горах
Весняний подих
Літепло
Осінь
Осінні спогади
Світанок в Карпатах
Вербовий шум
Відображення
На полонину
Легенди Карпат
© thereART, 2012 - 2013. Все права защищены.